مراحل کلیدی در خوراک پلت

مراحل کلیدی در خوراک پلت ویژه

هدف اصلی پلت کردن تبدیل ذرات نرم به شکل توده بزرگتر خوراک می‌باشد. پرس پلت خوراک آردی کاندیشن شده را به شکل توده متراکم (پلت) می‌شود. به طور عمده، خوراک متراکم شده بصورت استوانه ای یا چهارگوش خواهد بود و در مقایسه با خوراک آردی بزرگتر می‌باشد. هدف اصلی فرایند پلت کردن، بهینه سازی ویژگی های فیزیکی خوراک آردی می‌باشد. در اين مقاله مزایای مهم فرایند پلت کردن اشاره شده است.

رطوبت، ماده تشکیل دهنده پنهان در کیفیت پلت

رطوبت، ماده تشکیل دهنده پنهان در کیفیت پلت ویژه

زمان و دما در فرآوری خوراک، پارامترهایی هستند که در کارخانه های تولید خوراک در سراسر جهان شناخته شده اند اما غالباً درصد رطوبت مناسب فرآوری درست تخمین زده نمی شود. درصد رطوبت مطلوب باید بین 15% تا 18% باشد. بهترین راه اضافه کردن رطوبت استفاده از سیستم بخار است. به دلیل ریز بودن ذرات بخار، می تواند با سرعت بیشتری به داخل مخلوط خوراک نفوذ کنند.

اثر پوشش دار کردن به روش مکش در خوراک جوجه های گوشتی

اثر پوشش دار کردن به روش مکش در خوراک جوجه های گوشتی ویژه

در استفاده از محصولات فرعی حاوی سطوح بالای پروتئین و مقدار پایین چربی مانند کنجاله کانولا یا DDGS در ترکیب جیره جوجه های گوشتی، باید از مقادیر بالای چربی استفاده نمود. اما سوال اینجاست که چگونه می توان با استفاده از سطوح بالای چربی از مشکلات حاصل آن در فرآیند پلت جلوگیری نمود؟ در پاسخ به این سوال برخی محققان بررسی هایی در زمینه استفاده از آغشتگی به روش مکش انجام داده اند.

حرارت هست .....

حرارت هست ..... ویژه

امروزه تولید خوراک پلت به عنوان فرآیندی با راندمان اقتصادی بالا و سالم شناخته شده و افزودنی های مورد استفاده در آن باید ثبات حرارتی بالایی داشته باشند. این افزودنی ها یا در برابر حرارت پایدارند و یا در طی فرآیندهای خاص، از پوشش های مقاوم به حرارت برخوردار شده اند. در این مقاله به بررسی مزیت های استفاده از این ترکیبات در پرورش طیور می پردازیم.

آیا مقاومت پلت می تواند مقدار ایجاد خاکه را پیش بینی نماید؟

آیا مقاومت پلت می تواند مقدار ایجاد خاکه را پیش بینی نماید؟ ویژه

در بسیاری از تحقیقات گزارش شده، تغذیه با خوراک پلت موجب افزایش مصرف خوراک و به دنبال آن افزایش وزن حیوان شده است. مصرف خوراک پلت، ضریب تبدیل را بهبود داده و هدر رفت خوراک نیز کاهش می یابد. از طرفی با هر بار نوک زدن، پرنده مواد مغذی بیشتری دریافت می نماید. در صورت نرم بودن پلت و ایجاد خاکه ، درصد مواد مغذی خوراک دریافت شده متفاوت خواهد بود. آیا تولید کننده خوراک می تواند با تست مقاومت پلت، کیفیت خوراک را پیش بینی نموده و از خرد شدن آنها در سیلو ها جلوگیری نماید؟

دمای زیاد پلت کردن، عملکرد جوجه های گوشتی را کاهش می دهد

دمای زیاد پلت کردن، عملکرد جوجه های گوشتی را کاهش می دهد ویژه

در این مقاله خلاصه ای از 6 مطالعه در ارتباط با دمای پلت کردن واثر آن بر عملکرد جوجه های گوشتی مورد بررسي قرار گرفته است.

تولید و کیفیت خوراک پلت طیور

تولید و کیفیت خوراک پلت طیور ویژه

امروزه در نقاط مختلف دنیا خوراک بشکل پلت یا اکسترود تولید می شود. از مزیت های خوراک پلت می توان به جابجایی بهتر و هزینه کمتر، جلوگیری از تفکیک اجزای خوراک و مهمتر از همه افزایش راندمان عملکرد حیوان نام برد. خوراک پلت نسبت به مش حاوی دانسیته مواد مغذی بالاتر و قابلیت هضم بهتر بوده و علاوه بر آن تعداد باکتری ها و قارچ ها و مشکلات حیوان بطور قابل توجهی کاهش می یابد. پیچیدگی های فرآیند تولید به گونه ای است که تولید پلت با کیفیت بالا تحت عنوان هنر فرآوری خوراک پلت شناخته شد است.

خوراک جوجه گوشتی: مش یا پلت؟ (قسمت دوم)

خوراک جوجه گوشتی: مش یا پلت؟ (قسمت دوم) ویژه

استفاده از خوراک مش با ترکیب یکنواخت یا کمی درشت راه حل ساده ای برای تولید خوراک است. مش درشت را می توان در تولید پلت استفاده نمود. اندازه ذرات آن بستگی به نوع آسیاب مورد استفاده آن دارد.

خوراک جوجه گوشتی: مش یا پلت؟ (قسمت اول)

خوراک جوجه گوشتی: مش یا پلت؟ (قسمت اول) ویژه

خوراک مش مناسب است یا پلت؟ این سوالی است که به راحتی نمی توان به آن پاسخ داد به اين دليل كه لازم است چندین فاکتور با اثرات متقابل را با هم در نظر گرفت.

کیفیت فیتاز متاثر از بخار پلت و دمای انبار است

کیفیت فیتاز متاثر از بخار پلت و دمای انبار است ویژه

کاربرد آنزیم فیتاز در خوراک حیوانات نشان داده استفاده از این آنزیم با مشکلاتی همراه است. عواملی مانند دای، دما و زمان کاندیشنینگ و ترکیب خوراک، بر روند فرآوری تاثیرگذار است. بررسی این عوامل و پیش بینی فعالیت فیتاز در خوراک پلت، از یک فاز تولید به فاز دیگر نیز کار راحتی نیست.