حرارت دادن همراه با تکنولوژی آنزیمی

حرارت دادن همراه با تکنولوژی آنزیمی ویژه

از مزایای آنزیمهای خوراکی کمک به پایین آمدن هزینه های تولیدات حیوانات و کاهش دادن تنوع مواد اولیه می باشد و اثرات زیست محیطی بوجود آمده از فرآورده های دامی بخوبی توسط صنعت خوراک درک شده است. استفاده از یک محصول آنزیمی مناسب و روشهای کاربرد آنزیم در کارخانه خوراک کلید دستیابی به این هدف می باشد. اما فاکتورهای اصلی که باید لحاظ شوند کدامند؟

15 فاکتور مهم در ارزیابی و استفاده از مواد اولیه جایگزین

15 فاکتور مهم در ارزیابی و استفاده از مواد اولیه جایگزین ویژه

زماني كه قابلیت دسترسی و قیمت مواد اولیه، استفاده از آنها را تحت تاثیر قرار میدهد، باید از مواد اولیه دیگر بعنوان مواد جایگزین و یا مواد خوراکی جدید استفاده نمود. در دهه اخیر، قیمت ذرت و کنجاله سویا بطور چشمگیری افزایش یافت و اخیراً شرایط مشابهی برای بازار ویتامین و مواد معدنی مشاهده شده است. معمولاً فرمولاسیون خوراک با استفاده از مواد خوراکی معمول در بازار، هزینه زیادی خواهد داشت. بنابراین نه تنها باید به قیمت مواد اولیه اصلی مانند ذرت، گندم و کنجاله سویا باید توجه داشت بلکه لازم است سایر مواد قابل استفاده در خوراک را مورد ارزیابی قرار داد.

پیشرفت هایی در استفاده از مایعات در کارخانه خوراک

پیشرفت هایی در استفاده از مایعات در کارخانه خوراک ویژه

در سالهای اخیر از چربی حیوانی و روغن، در فرآوری خوراک دام و طیور بطور چشمگیری استفاده می گردد. بدین منظور تجهیزات مورد نیاز استفاده از مایعات نیز توسعه یافته و راندمان تولید افزایش یافته است. در اين مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

افزیش محبوبیت استفاده از سویای تخمیر شده در جیره طیور

افزیش محبوبیت استفاده از سویای تخمیر شده در جیره طیور ویژه

نتایج بررسی ها نشان داد، استفاده از کنجاله سویای تخمیر شده در تغذیه جوجه های گوشتی نسبت به تغذیه با کنجاله سویا معمولی، میانگین افزایش وزن و مصرف خوراک روزانه را در هر دو دوره آزمایشی بهبود داد، اما بهبود ضریب تغییرات فقط در دوره رشد مشاهده گردید. کنجاله سویا، به عنوان محصول فرعی استاندارد در خوراک حیوانات شناخته شده است. نوع تخمیر شده این محصول کمتر مورد استفاده قرار گرفته که به دلیل کاهش حساسیت در طیور، مزیت های بیشتری خواهد داشت.

شش روش بهبود راندمان خوراک

شش روش بهبود راندمان خوراک ویژه

در این مقاله شش روش بهبود خوراک که استفاده از آنتی بیوتیک ها در تغذیه حیوانات بیمار را محدود می نماید، بررسی شده است.

چگونه بهترین فیتاز را برای فرمولاسیون خوراک انتخاب نماییم؟

چگونه بهترین فیتاز را برای فرمولاسیون خوراک انتخاب نماییم؟ ویژه

در این مقاله پنج خصوصیت فیتاز برای بدست آوردن بالاترین عملکرد و سودآوری بررسی شده است: با استفاده از فیتاز در صنعت خوراک، اثرات محیطی و هزینه های خوراک کاهش می یابد. در طی سال های اخیر فروش فیتاز رشد خوبی پیدا کرده بطوریکه با افزایش تعداد شرکت های فروشنده فیتاز، انتخاب بهترین نوع فیتاز مشکل شده و خریدار دچار سردرگمی می شود. بنابراین ممکن است در بین گزینه ها بهترین یا بدترین نوع آن را انتخاب نمایید. انتخاب نوع آنزیم باید با توجه به نوع حیوان و شرایط خاص گوارشی انجام شود.

امولسیفایرهای خوراکی : نوآوری در افزایش تولید

امولسیفایرهای خوراکی : نوآوری در افزایش تولید ویژه

امولسیفایرها ترکیبات دو قطبی شامل سر آبگریزو دو آبدوست هستند. کیفیت امولسیفایر بستگی به طول دم آبدوست دارد بطوریکه افزایش طول زنجیره آبدوست موجب انحلال بیشتر در آب ( محتویات روده باریک) و ترکیب بیشتر با ملکول های چربی شده که قابلیت هضم و جذب این ترکیبات را افزایش می دهد.

DDGS : ارزان و مغذی در تغذیه طیور

DDGS : ارزان و مغذی در تغذیه طیور ویژه

با توجه به قیمت بالای غلات، برای تولید خوراک طیور با قیمت مناسب، استفاده از ذرت تقطیر شده با حلال (DDGS) به تولیدکنندگان پیشنهاد شده است. DDGS محصول فرعی کارخانجات تولید الکل از ذرت می باشد. در این فرآیند ذرت پس از آسیاب، با آب مخلوط شده و پس از گذارندن مراحل پخت، نشاسته ذرت که حالت آبکی پیدا کرده تخمیر شده و الکل و دی اکسید کربن تولید می شود.

ارزش غذایی سورگوم در تغذیه طیور ، مواد مغذی و نیازهای فرآوری

ارزش غذایی سورگوم در تغذیه طیور ، مواد مغذی و نیازهای فرآوری ویژه

در گونه های مختلف طیور از جیره هایی با درصد بالای غلات استفاده می شود تا پروتئین و انرژی مورد نیاز آنها تامین گردد. غلات اصلی مورد استفاده در تغذیه طیور، ذرت، گندم، جو، برنج و سورگوم می باشند. سورگوم فرآوری شده کمتر از ذرت در تغذیه طیور مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از کشورها، سورگوم دومین غله مورد استفاده در تغذیه جوجه های گوشتی در حال رشد، بوقلمون و مرغان تخمگذار است.

امولسیون چربی، راندمان فرآوری خوراک را بهبود می دهد

امولسیون چربی، راندمان فرآوری خوراک را بهبود می دهد ویژه

امولسیفایر ها موادی هستند که یکنواختی مواد مغذی خوراک مثل اسیدهای چرب، ویتامین های محلول در چربی و اسیدهای آمینه را در مخلوط افزایش می دهند. همچنین از نظر فیزیولوژیکی در حضور نمک های صفراوی موجب استفاده مفید چربی توسط حیوان می شوند.