آیا کیفیت خوب پلت، قابل پیش بینی است؟

آیا کیفیت خوب پلت، قابل پیش بینی است؟ ویژه

پلت با کیفیت خوب در مقابل فشار و ضربه در زمان بسته بندی، انتقال ، انبارداری و حرکت در خطوط تولید مقاومت خوبی داشته و کمتر دچار شکستگی می گردد. در این مقاله برخی عوامل موثر بر کیفیت پلت بیان شده است. کیفیت پلت تحت تاثیر عواملی همچون نوع ماده خوراکی، فرمولاسیون جیره و نوع فرآوری قرار دارد. برای اندازه گیری کیفیت پلت می توان از قانون تامب که کیفیت را بصورت فاکتور کیفیت پلت (PQF) تعریف نموده است استفاده نمود.

راهکارهایی جهت کاهش هزینه های خوراک

راهکارهایی جهت کاهش هزینه های خوراک ویژه

با کاهش هزینه های خوراک، بهبود راندمان و سودآوری در پرورش طیور بدست خواهد آمد. برای رسیدن به این هدف می توان از راهکارهای مناسب در خوراک دهی و مدیریت فارم استفاده نمود.

ماندگاری رطوبت و افزایش راندمان تولید خوراک

ماندگاری رطوبت و افزایش راندمان تولید خوراک ویژه

هدف تولیدکنندگان خوراک، بهینه سازی مواد مغذی و به دنبال آن عملکرد بهتر حیوان است. بررسی روند تولید در کارخانه از موضوعات اصلی و با اهمیت هر پروسه می باشد. اما چگونه می توان میزان رطوبت را ثابت نگه داشت و از افت وزن مواد جلوگیری نمود؟

تست مایکوتوکسین های پنهان

تست مایکوتوکسین های پنهان ویژه

برخی گیاهان قادرند با تغییر خصوصیات توکسین، تشخیص این سموم را با مشکل مواجه سازند. اما برای تشخیص مایکوتوکسین های پنهان چه کاری می توان انجام داد؟

اندازه گیری کیفیت فیزیکی پلت و محصول اکسترود شده

اندازه گیری کیفیت فیزیکی پلت و محصول اکسترود شده ویژه

به چند دلیل کیفیت فیزیکی پلت و خوراک اکسترود شده مهم است. با تولید محصول با کیفیت، حتی در طی انتقال و جابجایی و ایجاد فشار و سایش، مواد تکه تکه و خرد نمی شوند. کیفیت تغذیه ای نیز با کیفیت فیزیکی محصول نهایی مرتبط است چون با ایجاد خاکه و ذرات ریز علاوه بر هدر رفت خوراک، ضریب تبدیل افت کرده و هزینه های تولید افزایش خواهد یافت. در اینصورت بخشی از خوراک حاوی مواد مغذی به مصرف حیوان نمی رسد. بنابراین در تولید خوراک حفظ تعادل بین کیفیت فیزیکی و تغذیه ای بسیار مهم می باشد.

کنترل کیفیت در کارخانه خوراک

کنترل کیفیت در کارخانه خوراک ویژه

در تمام واحدهای تولیدی، واحد کنترل کیفی مطابق با نمونه گیری صحیح، نحوه نمونه گیری و وضعیت تجهیزات برنامه ریزی می شود. فرآیند تولید خوراک را می توان به مراحل مختلف مثل آسیاب کردن، وزن کشی، میکس، تولید پلت، خنک نمودن و اکسترود کردن تقسیم نمود. هر کدام از این مراحل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برای بهینه سازی تولید علاوه بر در نظر گرفتن فاکتورهای کنترل کیفیت، باید به مقدار انرژی به کار رفته، طول زمان فرآیند، نحوه انتقال نیز توجه کرد. در نظر گرفتن تمامی این عوامل بر راندمان تولید تاثیرگذار می باشد.

کنترل کیفیت در تولید خوراک

کنترل کیفیت در تولید خوراک ویژه

رابطه بین کیفیت و عملکرد حیوان بسیار مهم است و علاوه بر ترکیبات خوراک، قابلیت هضم و متابولیسم مواد نیز اهمیت خاصی دارد. بنابراین متخصصين تغذيه باید به تغییرات مواد مغذی خوراک توجه داشته باشند. برای سیستم کنترل کیفیت خوراک باید پرسنل آموزش داده شده و بر اساس قوانین و روش های تایید شده ارزیابی گردد.

توسعه برنامه های تضمین کیفیت خوراک

توسعه برنامه های تضمین کیفیت خوراک ویژه

تولید خوراک با کیفیت بالا به مدیریت تا نحوه تولید و نگهداری خوراک بستگی دارد. یکی از بخش های مهم، بخش کنترل کیفیت در کارخانه است که باید طبق استانداردها و روش های کنترل تعریف شده فعالیت نماید.

نگهداري و استفاده درست از داي

نگهداري و استفاده درست از داي ویژه

يكي از بخش هاي مهم و حساس دستگاه پلت، داي است، علاوه بر اينكه ارتباط مستقيمي با كيفيت پلت دارد در حفظ هزينه هاي دستگاه نيز نقش موثري ايفا مي كند. نتايج آماري نشان داده، هزينه ساييدگي و ترك خوردگي داي معمولاً 25 درصد كل هزينه هاي نگهداري كارخانه را به خود اختصاص مي دهد. بنابراين، به نظر مي رسد در زمان استفاده از اين قطعه بايد با احتياط عمل كرد و اطلاعات لازم در باره نگهداري درست از آن را كسب نمود.

جلوگیری از اختلاط دارویی در حین فرآوری و تحویل خوراک

جلوگیری از اختلاط دارویی در حین فرآوری و تحویل خوراک ویژه

اختلاط دارویی شکلی از آلودگی خوراک است که در زمان انتقال اجزای خوراکی یا محصول تولید شده از یک نقطه به نقطه دیگر اتفاق می افتد. همچنین ممکن است این نوع آلودگی در زمان فرآوری خوراک، جابجایی و تحویل آن ایجاد شود. انجمن خوراک و دارو(FDA) و سازمان کنترل تولید (GMP) راهنمایی را برای تولیدکنندگان خوراک های دارویی ارائه کردند تا کیفیت محصولات از نظر استقامت و ساخت و استانداردهای کیفی دارویی در بهترین حد ممکن بدست آید