اثر شکل فیزیکی در خوراک دام

اثر شکل فیزیکی در خوراک دام ویژه

به منظور حفظ سلامت دستگاه گوارش در خوک و طیور توصیه می شود غلات موجود در جیره این حیوانات به میزان زیادی آسیاب نشود. این امر سبب جلوگیری از زخم معده در خوک و انبساط پیش معده در طیور شده و بر روی میکروفلورهای روده نیز تاثیرگذار است. واقعیتی جالب وجود دارد که در گذشته مورد غفلت قرار گرفته است: آسیاب زیاد مواد خوراکی منجر به افزایش هزینه های انرژی می شود اما بطور قطع افزایش قابلیت هضم را به دنبال ندارد. در حال حاضر آسیاب ذرات در حد متوسط، قابلیت هضم در حد مطلوب را تضمین می کند.

سیستم های کمکی تهویه در آسیاب چکشی

سیستم های کمکی تهویه در آسیاب چکشی ویژه

از نکات اولیه سیستم کمکی تهویه هوا، افزایش تولید در هر کیلووات ساعت، کاهش هزینه های عملیات و سود بالاتر می باشد. در درجه دوم حفظ دمای محصول (حدود 5 درجه سانتیگراد بالاتر از دمای محیط) است. این مسئله می تواند به تولید، از بین رفتن فشردگی محصول آسیاب شده در مخازن نگه داری، انتقال دهنده ها، بالابرها و حذف موانع و ترک خوردگی ها کمک می کند. در درجه سوم گردغبار کمتر و کاهش خطر آتش سوزی و انفجار می باشد.

تولید مواد نرم توسط آسیاب چکشی با روتور بزرگتر و سرعت بالا

تولید مواد نرم توسط آسیاب چکشی با روتور بزرگتر و سرعت بالا ویژه

در بررسی های به عمل آمده مشخص شده تغییر در اندازه توری آسیاب چکشی تنها راه کنترل اندازه ذرات نیست. با افزایش قطر روتور ، سرعت ضربه ای نیز افزایش یافته که خود این موضوع بر اندازه ذرات تاثیرگذار خواهد بود. این مقاله به بررسی چگونگی تاثیر افزایش سرعت ضربه ای بر میزان آسیاب شدن، راندمان و اندازه ذرات مواد خوراکی می پردازد.

تکنولوژی های جدید در تولید خوراک

تکنولوژی های جدید در تولید خوراک ویژه

در طی چند سال گذشته تغییرات قابل توجهی در تکنولوژی تولید خوراک صورت گرفته است. دستگاه های ابتدایی بتدریج توسعه پیدا کرده و تغییرات زیادی در روش های اندازه گیری ایجاد شده است. در این مقاله پیشرفت های مهم در فرآوری توضیح داده شده که از عوامل مهم تولید بوده و با بهبود تکنولوژی های جدید، بهترین خروجی بدست خواهد آمد. از فاکتورهای مهم در فرآوری ، فرآیند آسیاب می باشد.

فاكتورهاي عملياتي آسياب چكشي : سرعت ضربه اي و چكش

فاكتورهاي عملياتي آسياب چكشي : سرعت ضربه اي و چكش ویژه

در محفظه آسياب چكشي اتفاقاتي مي افتد كه اندازه ذرات را كاهش مي دهد. تماس مواد با چكش هايي كه با سرعت مي چرخند، موجب شكسته شدن و نرم شدن آنها مي گردد. اگر در زمان برخورد چكش با مواد، انرژي لازم به مواد منتقل شود، ذرات خرد شده و با سرعت بيشتري به سمت توري فرستاده مي شوند. بسته به اندازه ذرات و زاويه برخورد، مواد يا از توري عبور كرده يا به سمت چكش هاي در حال حركت برگشت پيدا مي كنند.

آسياب و ميكسر متحرك

آسياب و ميكسر متحرك ویژه

استفاده از آسياب ميكسرهاي متحرك در محل توليد خوراك، مي توان مواد خوراكي را فرآوري كرده و به ذرات كوچك تا متوسط تبديل نمود. هدف از اين مقاله ارائه اطلاعات مربوط به فرآوري خوراك با سيستم هاي قابل جابجايي است كه راندمان عمليات و كيفيت خوراك را بهبود مي دهد.

آسياب چكشي و غلطكي

آسياب چكشي و غلطكي ویژه

از جمله راهكارهاي كاهش اندازه ذرات، استفاده از آسياب هاي چكشي و غلطكي است. اينكه از كدام آسياب براي فرآوري استفاه گردد بستگي به شرايط و موقعيت هاي مختلف توليد كننده دارد. نرم شدن بيش از حد مواد علاوه بر هدر رفت انرژي الكتريكي، موجب ساييدگي دستگاه و مشكلات گوارشي در دام و طيور مي گردد. اين مقاله به تشريح عملكرد آسياب چكشي و غلطكي مي پردازد.

راندمان آسياب

راندمان آسياب ویژه

استفاده بهينه از انرژي در كارخانجات توليد كننده خوراك، مديران كارخانجات را بر آن داشته تا در انتخاب سيستم هاي فرآوري توجه بيشتري داشته باشند. بيشترين انرژی در فرآيند آسياب و پلت مصرف مي شود. بي ترديد مي توان در سيستم پلت نيز صرفه جويي نمود.

نگهداری از آسیاب چکشی

نگهداری از آسیاب چکشی ویژه

ازآسیاب چکشی برای خرد کردن مواد خوراکی مختلف استفاده می شود. كسب راندمان مطلوب و کاهش هزینه نگهداری دستگاه، به استفاده از آسیاب مجهز و بکار بردن سایز های درست بستگی دارد. برای حداکثر راندمان آسیاب چکشی، سرعت ضربه ای دقیق، سطح کافی الک نسبت به نیروی بکار رفته ،الگوی مناسب چکش و وضعیت درست چکش ها نسبت به صفحه توري باید مورد توجه قرار گیرد.

نگهداري رولر ( آسياب غلطكي)

نگهداري رولر ( آسياب غلطكي) ویژه

رولر يا آسياب غلطكي علاوه بر آسياب خوراك كاربردهاي مختلف ديگري نيز دارد مثل توليد كرامبل از پلت، شكستن ذرت، غلطك زدن خشك مواد خوراكي و ورقه اي كردن غلات همراه با بخار، آسياب ذرت ،گندم، مايلو براي توليد خوراك هاي مش و پلت. در حاليكه هر كدام از كاربردها جنبه هاي مختص به خود را دارد اما اصول نگهداري از وسايل و تجهيزات شبيه به هم است.